Про Велофорум

Тема Veloforum 2021 – велотуризм. Міжнародна конференція через пандемію вперше відбудеться онлайн і офлайн у 4 містах України: основна програма в Ужгороді та хаби в Одесі, Бердянську і Краматорську. 

Veloforum – це єдина конференція в Україні на перетині транспортної політики, сталого місцевого розвитку і громадянського суспільства. Цього року подія проходить під гаслом «Велотуризм – запорука сталого розвитку територій». Протягом трьох днів з Ужгорода транслюватимуть онлайн лекції, презентації досліджень, дискусії, воркшопи за участю понад 50 експертів та експерток з України та світу. 

На конференції ви дізнаєтесь про кращі практики велотуризму в Україні та за кордоном, актуальний досвід українських міст у розвитку велосипедної інфраструктури, новини національного законодавства про велотранспорт і сучасні рішення для розвитку сталої мобільності.

Основні цільові групи конференції: представники та представниці інституцій місцевої влади, містопланування та транспортної інфраструктури, бізнесу, громадського сектору та студентства з усієї України.

Організатори й партнери

Veloforum 2021 відбудеться в Ужгороді як частина транскордонного проєкту «Bike AcceNT: велосипедна доступність об’єднує території». Проєкт реалізується Центром соціальних та ділових ініціатив (Яремче), Агентством сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» (Ужгород) у партнерстві з Пряшівською Велосипедною Групою Костітряс (Словаччина) та співфінансується ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. 

Співорганізаторами події є Ужгородська міська рада та U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»), яка проводить Veloforum в Україні з 2008 року. 

Хаби Veloforum 2021 в трьох містах України (Бердянську, Краматорську й Одесі) проходять за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна. 

Партнером Veloforum 2021 є Egis Ukraina, філіал міжнародної групи, яка пропонує послуги інжинірингу, проектного структурування та експлуатації.

Локальними партнерами конференції в Ужгороді є Shtefanyo V&V, Varosh Hlib і Закарпатський пряник. 

Інформаційним партнером є онлайн-путівник Закарпаттям та його містами Varosh.

Нагадаємо, у 2020 році Veloforum перенесли через карантин. У 2019 році 11-й Veloforum відбувся у Вінниці, де зібрав понад 200 людей з 8 країн і 54 населених пунктів України.

Найкращі моменти Велофоруму 2019 у Вінниці

У попередні роки конференцію приймали Миколаїв, Харків, Кривий Ріг, Львів, Полтава, Євпаторія, Київ, Івано-Франківськ та Луцьк. У минулому конференцію Veloforum підтримували Європейський Союз, Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні, Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Європейська федерація велосипедистів та інші організації. У 2014-2016 роках Veloforum проходив у межах проекту «Розвиток велотранспорту задля добробуту громад», який мав на меті підвищити якість та ефективність політики підтримки велотранспорту як на місцевому, так і на національному рівні.